Personal

Kansli: 
Triörgatan 1 
424 65 Angered
tel: 031-331 54 08
info[at]angeredsteater.se

Ulrich Hillebrand, Teaterchef
0706-47 94 20
hillebrand@angeredsteater.se

Lovisa Pihl, Producent /Marknadsansvarig 
0706-47 94 29
lovisa@angeredsteater.se

Malin Andersson, Administratör
0706- 47 94 17
malin@angeredsteater.se

Gunilla Mattsson, Administratör
0706-47 94 19
gunilla@angeredsteater.se

Martin Fremling, Tekniker/Ljud/Musikkompostion
mobil: 0706-47 94 12
martin@angeredsteater.se

Reinhold Ragge Erzmoneit Tekniker/Ljus/Projektioner
ragge@angeredsteater.se

Elefteria Gerofoka
Skådespelare/Regissör
​0761-78 66 38
eleftheria@angeredsteater.se

Mina Nadolski Friberg, Projektledare Skådespelarutbildningen
0706-47 94 16
mina@angeredsteater.se

Kristina Ros, Projektledare Barnteaterakademin
0734-34 72 75
info@barnteaterakademin.se

Dessutom arbetar frilansande skådespelare, regissörer, maskörer, scenografer m.fl hos oss.

Dessa når du
info[at]angeredsteater.se

På besök i Etiopien, maj-13