Tidigare föreställningar

2017 
DE ANDRA
 av Christofer Bocker regi Ulrich Hillebrand  
KNACKA PÅ efter Anna-Clara Tidholms Knacka På av Eleftheria Gerofoka och Ulrich Hillebrand 

2016
SOMMARREGLER 
fritt efter Shaun Tans bok Rules of Summer 
SCHH! av Emmeli Stärnfeldt regi Elmira Arikan

2015
Himmel över Göteborg
 av Nicolas Kolovos regi Eleftheria Gerofoka
En är ilsken en är rädd en gör allt för att bli sedd av Emma Broström

2014
Revolution av Charlie Åström
Vem bestämmer över Angered? av Nasim Aghili och Malin Holgersson 
​Bananhuset av Nicolas Kolovos regi Eleftheria Gerofoka
Exil Fritt efter Jacob Ejersbo Bearbetning regi Elmira Airkan
Hemligt av Josephine Bauer regi Elftheria Gerofoka 

2013
Cargo Regi Eleftheri Gerofoka & Teklu Ashagir, ett samarbete med Circus Debre Berhan
Lucy av Christine och Charlie Åström
De bedrägliga drömmarnas tid en föreläsningsserie tillsammans med Clandestino Institut

2012
Det förlorade paradiset av Christofer Bocker regi Ulrich Hillebrand
Peggy Pickit ser Guds ansikte av Roland Schimmelpfennig regi Johan Friberg

2011
Fiendens ansikte konstutställning av Erik Pauser
Pappersgudarna av Aleksander Motturi, regi Ulla Kassius

2010
Jag är en annan av Michael Azar
Fjärilspiloterna dansteater för barn i Angered och turné i Mexico
Vessels/Kärl i samarbete med libanesiska scenkonstnärerna Sawsan Bou Khaled och Hussein Baydoun

2009
Apberget av Anders Duus
Brand av Henrik Ibsen

2008
Deadline av Michael Azar
Pingvinen med Phax Ahamada
Don´t mention the war av Charlie Åström
Olga Nilssons (not so) underbara genom Sverige - samarbete med Angeredsgymnasiets estetprogram

2007
Yvonne
 i samarbete med Angeredsgymnasiets estetprogram
Vroom av mellanstadieelever i Göteborg
Pingvinen med Phax Ahamda
En måste ju leva av Jonathan Lehtonen
En knivsudd av det fantastiska berättarföreställning

2006
Mental States of Gothenburg 
av Mattias Andersson
Nattpäron utsällning i samarbete med Riksutställningar
Tiokronorsflickan av Jonna Nordenskiöld
Turister och parasiter av Josefin och Gustaf Iziamo 

2005

100 000 kr skattefritt av Jonathan Lehtonen, Elmira Arikan, Elmer Ramirez, Greta Sifrer och Mirjana Rakuljic Feldt
ABC rasism föreläsningsserie i samarbete med Bwana Club 

2004
ABC rasism föreläsningsserie i samarbete med Bwana Club 
Älskar, älskar inte i samarbete med Angeredsgymnasiets estetprogram
Brev till en ängel manus och regi Farnaz Arbabi 
Dom älskar mig, dom älskar mig! av och med Daniel Boyacioglu 
Ett öga rött av Jonas Hassen Khemiri bearbetning och regi Jenny Andreasson

2003
Hamlet
I skuggan av en diktator
De primitiva
Brel
Bukowski - Lump, flaskor och bruna mjölsäckar
Häxans förbannelse
Körsbärsträdgården

2002
Maizi
Hamlet

2001
Där världen började
Parabol
Rövare
Jag är ful
Naturligtvis (handlar det om kärlek)

2000
Comeback
Stridsspetsen

1999
Allt Nu
Flickan mamman och soporna
Nora Sahrnzades drömda liv

1998
Fröken Julie
Landet mitt emot
Cow-Girls
Elton Johns Glasögon

1997

Karl-Einar Häcker L.I.F 1+2 En monolog om kärlek
Lycko - Pers Resa
Transit

1996
Odysseus

1995
A Clockwork Orange
Ugri-La-Break
Spindelkvinnans Kyss

1994
Söndagspromenaden
Bergsprängaren
Kröningen

1993
Boggie Woggie

1992
Kanelbiten
Folkungasagan
Nattskratt

1991
Den perfekta Kyssen
Främmande
Den Kurdiska Kvinnan

1990
Brott och straff
Kvarnen
Ljus mera ljus
Happy Hour

1989
Två gånger Rolf
Man får inte tappa kontrollen
En natt i februari
En Handelsresandes död
Körbärsträdgården 

1988
Skärbrännaren
En orgasm till kaffet
Till Julia
Hemsöborna
En salig röra

1987
Camille
Mefiesto

1986
Vysotskij
Frusna tillgångar

1985
Glasmenageriet
Slaktningen
Misstänkt
Lösgodis
Räven

1984
Momo

1983
Klassfiende
Vi betalar inte
Antigone
Häxkitteln uppställning
Sagan om bortbytingen
Uppvaknandet

1982
Tro hopp och kärlek

1981
Kors i jössenamn
En rövaropera

1980
Det goda landet
Cabaret Blåsväder
Jorden rör sig

1979
I lust och nöd
Vad tar du dig till människa
Mellan hägg och syrén

1978
Vi betalar inte